W pracowni Calix wykonujemy złocone relikwiarze i monstrancje z najlepszych materiałów i we wzorach odpowiadających nawet najbardziej wymagającym gustom. Relikwiarze i monstrancje powinny znaleźć się w każdej kaplicy i kościele.

Monstrancje to naczynia liturgiczne, które umożliwiają wystawienia na ołtarz umieszczonej w nich uprzednio hostii, która od chwili konsekracji staje się prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa. Monstrancje wystawia się podczas nabożeństw, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i adoracji.

Monstrancje mogą mieć różne kształty. Przez wieki przybierały różne formy, zatem mogą wyglądać jak kapliczka z wieżami lub posiadać budowę solaryczną, promienistej glorii, w której centrum umieszcza się hostię.

W pracowni wykonujemy także pozłacane relikwiarze w różnych formach. Relikwiarze to naczynia kultu religijnego, które mogą przyjmować różne kształty i służące do przechowywania szczątków, czyli relikwii. W pracowni Calix można wybierać spośród różnych wzorów, np. krzyża, z podobizną Jana Pawła II czy relikwiarze stylizowane na gotyckie. Przechowywane w relikwiarzach relikwie to szczątki ciał zmarłych świętych lub przedmioty do nich należące. Relikwie najbardziej powszechne są w katolicyzmie i prawosławiu.

Przeglądaj
Zamknij

Prowadzimy skup: zużytych, uszkodzonych,
niekompletnych naczyń liturgicznych.

Wyślij zapytanie